AKO VYLEPŠIŤ PREHLIADAČ CHROME NA SVOJ OBRAZ? 1. časť

Miriam HoláBlog

Ako vylepšíť prehliadač Chrome

Mozilla, Explorer, Safari, či Chrome. Prehliadač ako prehliadač. No nie vždy táto veta platí. Je to večný boj názorov, ktorý je ten najlepší. Ja osobne som za Chrome – mám na to viacero dôvodov, ale o tom tento článok nie je. Tento článok je o tom, ako si Chrome prispôsobiť vlastným potrebám a ako využívať možnosť pluginov, čiže rozšírení. Medzi najzaujímavejšie rozšírenia a sama väčšinu z nich využívam, považujem tieto:

1.Inteligentný printscreen obrazovky Awesome Screenshot

Ideálny nástroj na odfotenie obrazovky monitora. Dokáže spraviť fotku obrazovky celej stránky alebo len jej časti. Tiež si môžete daný „printscreen“ upraviť podľa svojej potreby (orezať, dopísať, dokresliť).

printscreen obrazovky Awesome Screenshot2. Zmena IP adresy pre zablokované stránky zo zahraničia Unlimited Free VPN – Hola

Určite sa Vám už stalo, že ste si chceli pozrieť video, ktoré je zablokované pre návštevníkov zo Slovenska. Prípadne nejaké live vysielanie športového zápasu, ktoré nemá autorské práva na vysielanie do zahraničia. Pri tejto príležitosti používam plugin Hola (náhoda, že sa volá ako ja? J). Jednoducho nainštalujete a v pravom hornom rohu zvolíte krajinu, kde je vysielanie povolené.

Zmena IP adresy Unlimited Free VPN - Hola

3. Nástroj každého Online Špecialistu – Tag Assistant

Tu asi neprezradím žiadnu novinku pre online špecialistov, prípadne ľudí z digitálne „podsvetia“. Tag Assistant od Google je základný plugin, ktorý sa inštaluje do Chrome. Pomáha okamžite zistiť, či daná stránka má nahodené kódy, a ak áno, tak aké. V pokročilejšom používaní Vám vie ukázať aj správne nastavenie dynamického remarketingu, prípadne elektronického obchodu.

Tag Assistant prehliadač chrome

4. Diagnostika SEO optimalizácie stránky – SEOquake

Základný nástroj nováčika v SEO optimalizácii. Jedným kliknutím zistíte, ako je na tom Váš web, prípadne konkurencia. SEOquake ponúka základné informácie o spätných odkazoch, meta popiskoch či správnych kľúčových slovách. Upozorní Vás na základné SEO chyby a poradí, ako ich napraviť.

SEOquake diagnostika SEO Chrome widget

V budúcej časti sa pozrieme na pluginy, ktoré Vám pomôžu zefektívniť prácu cez Chrome.

A aby som ešte nezabudla, ak Vás podobná téma zaujíma, prečítajte si aj zaujímavý článok o Tajomstvách Google.

Miriam Holá

Miriam Holá

Vychutnať si život naplno, veľa sa smiať a tráviť čas v prírode. To je Mirkin svet a to čo ju baví.
Mirka je milovníčka dobrého jedla, snowboardingu a spoznávania nových dobrodružstiev. Ak jej ostane chvíľka pre seba, rada si prečíta dobrú knihu či pozrie príjemný film.
Miriam Holá

Miriam Holá (všetky články)