GOOGLE PAY NA SLOVENSKU

Dominika DuchováBlog

google pay na slovensku

V posledný februárový deň uviedol Google na Slovensku svoju novinku, ktorou je Google Pay. Zaujímavosťou je, že Slovensko je vôbec prvou krajinou v ktorej Google túto službu ponúka.

Čo je Google Pay?

Je to spôsob bezpečného platenia pomocou smartfónov. S touto aplikáciou dokážete rýchlo zaplatiť telefónom, ktorý máte vždy po ruke, takže už žiadne hľadanie peňaženky a vyťahovanie platobnej karty. Pri platbe nemusíte mať Google Pay ani otvorený, pretože funguje aj v offline režime.

A prečo je to bezpečné?

Pri platbe smartfónom je podmienkou bezpečnostný prvok. Môžete použiť napríklad PIN kód, čítačku prsta alebo odblokovanie pomocou mriežkového kódu. To neznamená, že si na telefón netreba dávať pozor. Pri bezkontaktnej platbe do 20€ je možné zaplatiť aj bez bezpečnostného prvku, podobne ako pri platobných kartách. Ak by ste o smartfón predsa len prišli, je možné zablokovať ho na diaľku a nemusíte hneď blokovať svoje karty v banke. Rovnako v apke Google Pay nenájdete ani reálne informácie o kartách.

google pay na slovensku

Kde a kedy ju môžem využívať?

Ak má váš smarfón NFC čip, môžete platiť už na 43 000 miestach na Slovensku, ktoré sú označené bezkontaktným symbolom. Na platby online NFC čip nie je potrebný, takže ju môžete využívať aj s iOS operačným systémom. Bohužiaľ, Google Pay zatiaľ podporujú len banky 365 today’s bank, J&T Banka, mBank, Poštová Banka a Slovenská sporiteľna. Ak máte kariet viac, určite vás poteší, že môžete mať vo výbere aj viacero kariet súčasne a tým odbremenenú peňaženku.

 

Dominika Duchová

Dominika Duchová

Nika je dôkazom toho, že aj vyštudovaná hygienička sa dokáže venovať online marketingu. A nie len tomu. Svoj voľný čas rada venuje nekonečne dlhým prechádzkam v prírode, dobrej káve, pečeniu a samozrejme degustovaniu svojich výtvorov.
Dominika Duchová