JE VAŠÍM VRCHOLOM DŇA OBEDŇAJŠIA PAUZA?

Dominika DuchováAgentúrny život, Blog

obedňajšia pauza

„Nič nie je viac vyčerpávajúce ako večné premýšľanie nad nedokončenou úlohou.“

(William James)

obedňajšia pauza

Aj Vám sa to stáva? Neproduktívne dni, nechuť pustiť sa do čohokoľvek a zbieranie práce na Vašom stole. Plánovanie budúcnosti, či zamýšľanie sa nad minulosťou, všetko je zaujímavšie ako prítomnosť. Práca Vám v tomto období nejde od ruky a neposúvate sa tak, ako by ste si predstavovali. Možno Vám z tohto bludného kruhu pomôže jedna z týchto motivačných kníh.

Norman Vincent Peale – Sila pozitívneho myslenia

,,Tajomstvo úspešného života je v tom, že sa zbavíte starých myšlienok a nahradíte ich novými, vitálnymi myšlienkami plnými viery“ (Norman Vincent Peale)

Autor odhaľuje modernému človeku, ktorý hľadá svoje miesto v súčasnom svete, tajomstvá fungovania ľudskej mysle. Vychádza z vlastnej skúsenosti a skutočných životných príbehov. Uvádza veľké množstvo duchovných techník, ktoré vedú k šťastiu, láske, dobrým partnerským vzťahom, pracovným úspechom a blahobytu.

David Allen – Mít vše hotovo

,,Môžete urobiť čokoľvek, ale nemôžete urobiť všetko“ (David Allen)

Táto kniha od  Davida Allen-a, by Vám mala pomôcť zefektívniť prácu, získať viac voľného času a zbaviť Vás tak aj stresu. V knihe autor uvádza mnoho tipov a techník, ako si rozvrhnúť prácu tak, aby ste ju dokončili v termíne a ešte Vám ostal voľný čas. Môžeme sa tešiť z novej verzie roku 2017, ktorá je prispôsobená dnešnej dobe.

Nick Vujicic – Život bez hraníc

,,Je dôležité, aby ste rozpoznali svoju vlastnú hodnotu. Aby ste vedeli, že i vy máte čo priniesť.“ (Nick Vujicic)

Nick Vujicic sa narodil bez rúk a nôh, podarilo sa mu však prekonať svoje postihnutie a vedie nezávislý, bohatý, plnohodnotný život. Je vzorom pre každého, kto hľadá skutočné šťastie. Z Nicka sa stal medzinárodne uznávaný motivačný spíker a nadšene šíri svoje posolstvo: najdôležitejším cieľom každého človeka je nájsť zmysel života bez ohľadu na problémy alebo zdanlivo neprekonateľné prekážky, ktoré sa mu stavajú do cesty.

Gary Keller and Jay Papasan- Jediná vec

Chcete zistiť aké je tajomstvo za neobyčajnými výsledkami? Autori knihy prichádzajú s veľmi prekvapujúcim vysvetlením, a tým je jednoduchosť. Práve sústredenie na jednu aktivitu vám zaručí lepšie zlepšenie práce než tzv. multitasking, keď drobíte viac vecí naraz. Budete tak robiť menej chýb a práca Vám pôjde od ruky, aspoň to tvrdia v tejto knihe. 🙂

Dúfam, že si nájdete to svoje!

Dominika Duchová

Dominika Duchová

Nika je dôkazom toho, že aj vyštudovaná hygienička sa dokáže venovať online marketingu. A nie len tomu. Svoj voľný čas rada venuje nekonečne dlhým prechádzkam v prírode, dobrej káve, pečeniu a samozrejme degustovaniu svojich výtvorov.
Dominika Duchová